Az alkalmazások fejlesztése napjainkban igencsak idő- és erőforrás-igényes. A független szoftverszállítók, a hoszting-szolgáltatók és a vállalatok is felismerték, hogy ha testre szabják az operációs rendszereiket egy adott alkalmazáshoz, az növelheti a hatékonyságot és az informatikai biztonságot, valamint csökkentheti a támogatási költségeket. A az appliance rendszerek jelentősége abban rejlik, hogy hatékonyan és költségkímélő módon egyszerűsítik le és gyorsítják fel az újabb alkalmazások vállalati környezetben történő telepítését, vagy éppen eltávolítását. Az alkalmazások, a köztes szoftverek és az operációs rendszer egyetlen rendszerképbe (image) integrált, előre beállított kombinációját úgy állítják össze, hogy az iparági szabványoknak megfelelő hardverekkel együttműködjenek. Az IDC független elemzőcég szerint a szervezetek 2012-re várhatóan 1,1 milliárd dollárt költenek el ilyen rendszerekre világszerte.
A SUSE Appliance Toolkit beépített eszközei:
- SUSE Studio Onsite: az online készüléképítő eszköz, a SUSE Studio Online helyi, tűzfal mögötti verziója.
- WebYaST: az eszköz lehetővé teszi a SUSE Linux Enterprise távoli elérésű, webes konfigurációját.
- SUSE Lifecycle Management Server: egy hitelesítésre, jogosultság-kezelésre és hozzáférés-vezérlésre alkalmas eszköz, amely megkönnyíti a javítócsomagok és frissítések terjesztését a szervezeten belül.
- KIWI-támogatás: a SUSE Studio alapjául szolgáló rendszerképkészítő eszköz, a KIWI számára is támogatást nyújt. A KIWI segítségével parancssorból hozhatók létre az appliance rendszerek.
A SUSE Appliance Programról
A SUSE Linux Enterprise platform rendszeren alapuló SUSE Appliance Program olyan előretelepített alkalmazáscsomagok fejlesztését teszi lehetővé, amelyek egyetlen integrált csomagban telepíthetők a felhasználóknál. A független szoftverszállítók így gyorsabban vihetik át jelenlegi alkalmazásaikat a fizikai, virtuális és hálózati felhőre épülő környezetekbe, lerövidíthetik az értékesítési ciklusokat és új piaci lehetőségeket teremthetnek. A SUSE Appliance Program célja, hogy jelentősen bővítse a független szoftverszállítók piacra jutási lehetőségeit. A program egyik kulcseleme a Tech Data Corporation vállalattal kötött partneri megállapodás, amelynek keretében a független szoftverszállítók a Tech Data viszonteladói hálózatán keresztül dobhatják piacra az alkalmazásaikat.
Forrás: NonStopÜzlet